Jakie zalety ma masło klarowane?

Można zaobserwować, że masło klarowane z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dlaczego warto podjąć decyzję o włączenie tego produktu do codziennej diety?

Produkt przyjazny alergikom

Masło klarowane jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które są uczulone na kazeinę. Godny uwagi jest fakt, że produkt w 99,5% składa się z tłuszczu pochodzenia zwierzęcego. Jest to możliwe dzięki procesowi obróbki, któremu zostaje poddany. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w trakcie długotrwałego podgrzewania zniszczeniu ulegają białka mleka krowiego. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że masło może być stosowane przez osoby będące na diecie bezmlecznej. Należy zaznaczyć, że większość minerałów zostaje utraconych, jednak po oczyszczeniu w omawianym produkcie będą znajdowały się stosunkowo duże ilości witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D, E, K.

Na maśle klarowanym można bez problemu smażyć

Jest to kolejny atut produktu wymieniany przez użytkowników. Warto wiedzieć, że masło klarowane może być świetną alternatywą dla smalcu, rafinowanego oleju rzepakowego czy oleju kokosowego. Godny uwagi jest fakt, że temperatura dymienia wspomnianego produktu wynosi aż 235 stopni Celsjusza. Dzięki temu osoby zainteresowane mogą bez problemu na nim smażyć. 

Długi termin ważności

Obróbka termiczna masła klarowanego powoduje, że zostają usunięte z niego zanieczyszczenia, białka czy woda. Dzięki temu możliwe jest zaobserwowanie zdecydowanie mniejszej podatności na jełczenie w porównaniu do klasycznego masła. Ponadto produkt można przechowywać w lodówce nawet przez kilka tygodni. Należy jednak pamiętać, aby masło klarowane było szczelnie zamknięte. 

Produkt jest zdrowy

Należy mieć świadomość, że masło klarowane jest lekkostrawne. Dodatkowo wykazuje się działaniem łagodzącym, przeciwnowotworowym i przeciwzapalnym. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że przyczynia się do obniżenia wydzielania kwasu żołądkowego. Produkt rekomendowany jest osobom zmagającym się z problemami żołądkowymi. Warto również wiedzieć, że substancje znajdujące się w maśle bardzo pomagają w utrzymaniu właściwego stanu skóry, paznokci oraz włosów. Przyczyniają się także do poprawy ogólnej odporności organizmu.